HP průmyslová elektronika
IČ: 411 032 38
DIČ: CZ 500 201 169
firma zapsána u Krajského obchodního soudu v Praze,
oddíl A, vložka 4543

pracoviště Praha
tel: +420 267 913 846
fax: +420 267 913 847
gsm: +420 602 261 444

adresa pro poštu
HP průmyslová elektronika
Televizní 2615
756 61 Rožnov pod Radhoštěm

vývoj, konstrukce a výroba
HP průmyslová elektronika
Televizní 2615 / blok M2
průmyslový areál
756 61 Rožnov pod Radhoštěm

GPS ...mapa
  49°27'39.416"N, 18°7'39.864"E

tel: +420 571 115 473
fax: +420 571 115 474
gsm: +420 602 261 444
mail: info@hpelektronika.cz
web: www.hpelektronika.czJsme registrovaný dodavatel pro laboratoře CERN v Ženevě.
Vyrobili jsme mechanické součástky anténního rozvodu urychlovače LHC.Zpracování hliníkových slitin, plechů a profilů.

klikněte pro větší foto Kompaktní pouzdra pro elektronické přístroje.

Pouzdra z hliníkových slitin pro modemy, telemetrii, vysílače, převodníky, datové rozbočovače a podobné aplikace. Na míru dle příslušné aplikace včetně prvků pro upevnění elektroniky v pouzdře a event. prvků pro upevnění celého pouzdra do nosného systému (např. rozvaděče). Včetně všech otvorů, závitů apod. dle přání konstruktérů.
Úprava povrchu eloxem. Do povrchu lze vygravírovat a následně barevně vyplnit jakékoli nápisy, loga, stupnice apod. Vícebarevné úpravy nejsou problém. Povrch je odolný povětrnostním vlivům, chemikáliím a čistícím prostředkům.

Přednosti
- vysoká pevnost a nízká váha
- výborné stínění a možnost krytí až IP 66
- perfektní vzhled a odolnost povrchu
- možnost malosériové a kusové výrobyklikněte pro větší foto Přístrojové panely

Panely pro měřicí přístroje, telekomunikační a řídící techniku. Možnost úpravy dodaných panelů od světových výrobců (Schroff, Fischer, Rittal) za tuzemské ceny.
Kompletní sortiment panelů do rozvaděčů a 19“ van dle DIN a EN
Fríézování bočních drážek pro EMC těsnění i u velkoformátových panelů 9Ux84HP.
Veškeré úpravy povrchu jako v předchozím. Vše dle 19" i metrických norem.


klikněte pro větší foto Dispečerská pracoviště

Výroba a grafická úprava panelů pro dispečerská pracoviště. Panely pro velíny, kontrolní pracoviště pro dopravu, letecký provoz. Z hliníkových slitin nebo vícevrstvých plastů. Možnost snímatelné krycí masky bez nutnosti demontáže zobrazovacích prvků. Možnosti zajištění ovládací logiky i zobrazovacích prvků nejrůznějšího provedení.
Přesná návaznost u velkých celků. Dodávky včetně nosných konstrukcí a namontovaných zobrazovacích prvků.Stupnice pro přístroje.

Kruhové, lineární i atypické stupnice s libovolným průběhem, dělěním, značkami a popisy. Jednobarevné i vícebarevné. Vyznačení mezních nebo jiných hodnot. Možné velmi jemného dělení pomocí přesného generátoru značek. Kovové nebo z vícevrstvých plastů.klikněte pro větší foto Přesné VKV díly

Výroba přesných dílů z jednoho kusu materiálu pro techniku VKV a UKV. Včetně poniklování, pocínování a jiných úprav.

Povrchové a grafické úpravy

Eloxování dílů z hliníkových slitin na různé barvy (stříbrná, černá, červená, zelená, modrá, zlatá).Vlastní speciálně vyvinuté postupy umožňují vytvořit povrch s imitací hrubého broušeného nerezu. Do takto vytvořeného povrchu možnost vkládání panelů jiných barev a povrchů. Možnost pokrytí celého povrchu panelu sítí přesných křivek s libovolným rastrem. Velmi efektní úprava pro přístroje Hi-End.
Možnost vygravírování libovolných nápisů a grafik. Následné vyplnění speciálními barvami vytvoří prakticky nezničitelnou úpravu. Povrchy odolávají povětrnostním vlivům, chemikáliím i čistícím prostředkům.


Zpracování ocelového plechu.

klikněte pro větší foto Výroba lehkých pevných a levných pouzder a krytů z ocelového plechu do tloušťky 4mm.
Výroba se skládá z následujících operací:
- vypálení rozvinutého tvaru laserem
- ohnutí příslušných stěn na ohraňovacím lisu
- nalisování potřebných matic a šroubů
- event. svaření nutných dílů
- práškový lak v požadovaném odstínu RAL
- dolisování dalších potřebných prvků
Tato výroba je především určena pro velkosériovou výrobu pouzder zejména do dopravních prostředků ( kryty elektroniky do železničních vozů, tramvají ), ale i dílů do rozvaděčů. Použitím kvalitních technologií je dosaženo dobrých cen i pro maloseriovou výrobu nebo výrobu vzorků.
Práškový lak umožňuje jakýkoli barevný odstín stupnice Ral, včetně přesně definovaného lesku nebo zrnitosti.


Výroba plastových dílů

klikněte pro větší foto Původně výroba doplňkových dílů pro kovové konstrukce nabývá stále většího významu.
Zpracováváme ABS, PVC, POM, plexi a další plasty používané hlavně v elektrotechnice. Frézováním a soustružením speciálními nástroji na plasty vyrábíme díly do elektronických přístrojů, jako jsou displejová okénka, izolační montážní šasi, izolační přepážky, plastové stupnice apod. Zpracováváme převážně deskový materiál od renomovaných evropských výrobců.
Zvláštní kapitolu tvoří díly používané jako tlumicí elementy do nejrůznějších pohybových mechanismů, jako jsou držáky kuličkových ložisek, které fungují jako tlumicí vložka mezi šasi přístroje a kuličkovým ložiskem s hřídelí. Nebo jako dorazová dráha vymezující pohyb valivého elementu .


Konstrukce pro elektroakustiku.

klikněte pro větší foto Firma se již řadu let zabývá vývojem a produkcí špičkových ozvučovacích zařízení, se zaměřením zejména na mobilní pódiovou techniku.
Při konstrukci klademe důraz na kvalitu zpracovávaného signálu, spolehlivost a perfektní zpracování a design. Řadu let spolupracujeme s profesionálními i amatérskými hudebníky a divadelníky. Díky této spolupráci vznikla řada systémů pro elektroakustiku a divadelní techniku.
Stavebnice zejména pro pódiovou techniku mají výborně vyřešen chladicí systém až do výkonu 2000W na jedno pouzdro, a vyznačují se zejména originálně vyřešenou mobilitou - možností rychlého přenášení se zapojenými kabely, a možností změn uspořádání scény za plného provozu.
Mechanické konstrukce pro mixážní pulty, zesilovače včetně chlazení, 19" i soliterní, šasi pro elektronkové zesilovače apod. Vlastní mechanická stavebnice 19" van. Úprava předních panelů škrábáním a eloxem. Rovněž možnost eloxů a gravírování, stejně jako možnost vkládání subpanelu jiné barvy, fazetování hran. Speciální úpravy povrchů pro Hi-End.
Vlastní originální mechanická stavebnice mixážního pultu, zejména pro malá divadla. Systém 2 in1 umožňuje využití jednoho plného systému jako stacionárního pracoviště, a vyjmutím části získat mobilní zařízení pro zájezdová vystoupení.


Aplikace RFID techniky

Firma se zabývá aplikacemi RFID techniky na přesný požadavek zákazníka, od výroby jednotlivých komponentů, až po výrobu a nasazení celého systému.
Dodáváme:
- jednotlivé čtečky konstrukčně přesně podle zadání zákazníka. Všechna použitelná frekvenční pásma. Pouzdříme do většinou plastových pouzder vlastní konstrukce i výroby, které jsou přesně přizpůsobeny aplikaci.
- čtečky mohou mít vinutou nebo leptanou anténu, citlivost umožňuje skrytou polohu čteček
- pouzdro může být vodotěsné
- rozměry a další parametry určí zákazník, ve velké většině případů lze požadavkům vyhovět beze změny původního záměru
- samostatné vyhodnocovací a řídící jednotky pro připojení na PC. zapouzdřené ve kvalitních kovových pouzdrech, odolných proti rušení, včetně potřebné kabeláže
- aplikační, řídící a kontrolní SW, s rozhraním na příslušný OS - kompletní přístupové systémy, zejména pro atypické aplikace
- systémy pro spouštění technologických aplikací, jako jsou dopravníky, reklamní videodispleje, nejrůznější typy prodejních automatů
- TAGy (čipy) od všech velkých světových výrobců, všechna možná provedení


Výroba mechanismů

klikněte pro větší foto V současné době se firma zbývá i výrobou poměrně složitých mechanismů. Jedná se o složená kovová a plastová šasi, převodovky, řemenové převody.
Také aplikace lineárních vedení s oběžnými ložisky. Uplatnění ve všech oborech měření, automatizační techniky a strojních pohonů. Bližší informace poskytneme na vyžádání, neboť svým rozsahem převyšují možnosti těchto stránek.HP elektronika   © 2013